رپورتاژ آگهی

امروزه، یکی از مهم ترین کانال های دریافت ورودی برای صاحبین وبسایت ها و کسب و کار ها سئو است. اما به دلیل افزایش رقابت در حوزه سئو برای بسیاری از کسب و کار ها انجام فعالیت سئو سخت تر شده و آن ها نیاز به تقویت وبسایت خود دارند که یکی از مهم ترین روش تقویت ها رپورتاژ آگهی می باشد.

رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی چیست؟

به زبان خیلی ساده رپورتاژ آگهی به خبری گفته می شود که در سایت های دیگران قرار داده می شود و در آن جا یک لینک (اشاره به سایت شما با استفاده از لینک های قابل کلیک) درج می شود. برای مثال در وبسایت ایسنا خبری درج می شود که در آن توضیح داده شده است سئو چیست و چه کاربردی دارد.

در انتهای این خبر یک لینک به سمت سایت پارس سئو داده شده است که این بدین معناست، که صاحب اصلی این محتوا سایت پارس سئو می باشد و محتوا از آنجا برگرفته شده است.

 

اصلی ترین مزایای رپورتاژ چیست؟

به طور خلاصه رپورتاژ دارای مزیت های زیر است :

  •  افزایش اعتبار
  • بهبود جایگاه در گوگل
  •  تسریع رویه سئو سایت


افزایش اعتبار

طبیعتا برای یک موتور جست و جو مثل گوگل، اعتبار وبسایتی مثل ویکی پدیا با یک سایت تازه تاسیس یکسان نیست و ویکی پدیا بسیار معتبر تر و با ارزش تر می باشد. شما برای اینکه بتوانید برای وبسایت خود اعتبار یا Authority ایجاد کنید، نیاز به درج رپورتاژ دارید که میزان اعتبار را می توانید با استفاده از وبسایت moz.com و یا اکسنتشن کروم ماز بسنجید.

بهبود جایگاه در گوگل

طبعیتا زمانی که اعتبار سایت شما افزایش پیدا کند، جایگاه شما در کلمات کلیدی نیز بهبود پیدا خواهد کرد و در نتایج جست و جو رنک بهتری دریافت خواهید کرد.

تسریع رویه سئو سایت

آیا بدون رپورتاژ نمی توان سئو سایت را انجام داد؟ چرا می توان انجام داد، اما شما با استفاده از رپورتاژ سئو سایت خود را سریع تر می کنید. علاوه بر این در بسیاری از کلمات کلیدی میزان سختی زیاد است و زمانی که رقبای شما سرمایه گذاری خوبی در این زمینه کرده اند، شما نیز به رپورتاژ برای دریافت جایگاه آن ها نیاز خواهید داشت.

چقدر طول می کشد تا نتایج رپورتاژ مشخص شود؟ نحوه بررسی نتایج آن چگونه است؟

ساخت رپورتاژ یک فرآیند غیر قانونی برای گوگل می باشد، چرا که ذات اینکار اصولا این است که سایت های دیگران خودشان به شما لینک بدهند و از شما تعریف کنند. اما شما برای انجام سئو سایت خود، این فرآیند را شبیه سازی می کنید و یک لینک با کیفیت دریافت می کنید.

تایم دقیقی را نمی توان به عنوان زمان اثر گذاری رپورتاژ گفت، اما معمولا پس از گذشت 24 ساعت الی 1 ماه می تواند نتایج خودش را نشان دهد و نحوه بررسی آن هم فقط تاثیر در رنک شماست.

تیم پارس سئو برای رپورتاژ آگهی چه فعالیتی انجام می دهد؟

همانطور که گفتیم این یک فرآیند غیرقانونی برای گوگل می باشد. اگر شما نتوانید رپورتاژ های خود را به خوبی تدوین کنید و آن را طوری بنویسید که انگار یک سایت خارجی واقعا به شما لینک داده است و شما بابت آن پولی پرداخت نکرده اید، می تواند عواقب بدی داشته باشد و وبسایت شما با جریمه گوگل (پنالتی گوگل) مواجه شود.

به طور کلی تیم پارس سئو برای شما فعالیت های زیر را انجام می دهد :

  •  تدوین رپورتاژ
  • تولید محتوای رپورتاژ
  • ارائه استراتژی برای درج رپورتاژ
  • ارائه تقویم محتوایی و انتشار رپورتاژ ها